Wstęp deklaracji
Centrum Kultury w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony BIP Centrum Kultury w Lublinie.
Data publikacji strony internetowej: 2018-03-15
Data ostatniej aktualizacji: 2021-05-18
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Dokumenty wymienione poniżej nie są dostępne ponieważ zamieszczone zostały w postaci skanów oryginalnych dokumentów. W chwili obecnej redaktorzy pracują nad dodaniem dokumentów dostępnych cyfrowo.
- Struktura organizacyjna: Schemat graficzny struktury organizacyjnej.
- Dokumenty: Regulamin organizacyjny Centrum Kultury w Lublinie.
- Ogłoszenia:
- Obsługa gastronomiczna Most Kultury - Informacja o wyborze oferty.
- Obsługa gastronomiczna projektu Most Kultury - Unieważnienie postępowania.
- Najem powierzchni na prowadzenie kawiarni artystycznej - Informacja o wyborze oferty.
- Zamówienia publiczne:
- Zamówienia na usługi społeczne:
- Świadczenie usług sprzątania - Informacja o wyborze oferty.
- Świadczenie usług ochrony - Informacja o wyborze oferty.
- Zamówienia z zakresu działalności kulturalnej:
- 40 lecie zespołu Bajm - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, Ogłoszenie o udzielanym zamówieniu.
- Zamówienia na usługi społeczne:
- Świadczenie usług sprzątania - Informacja o wyborze oferty.
- Świadczenie usług ochrony - Informacja o wyborze oferty.
- Zamówienia na usługi społeczne:
- Zamówienia publiczne wyłączone ze stosowania ustawy:
- Świadczenie usług hotelarskich - Zawiadomienie o wyborze oferty, Odpowiedzi na zapytania, zmiana treści ogłoszenia.
- Dostawa materiałów biurowych dla potrzeb Centrum Kultury w Lublinie - Informacja o wyborze oferty.
- Dostawa materiałów biurowych - Informacja o wyborze oferty, Ogłoszenie o zamówieniu, załącznik nr 1 formularz oferty, załącznik nr 2 wzór umowy.
- Kontrole: Odpowiedz - Pismo Prezydent.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-01-14. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony BIP Centrum Kultury w Lublinie prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Ksenia Duńska, e-mail: ksenia@ck.lublin.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 81 466 61 12. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek Centrum Kultury znajduje się na ulicy Peowiaków 12, blisko przystanków autobusowych na ulicy 3 Maja, Narutowicza i Okopowej. Aktualne możliwości dojazdu możesz sprawdzić http://mpk.lublin.pl. Główne wejście do budynku jest na placu pokrytym gładką nawierzchnią, idąc od placu Litewskiego po prawej stronie znajdziemy trakt komunikacyjny pozbawiony przeszkód architektonicznych prowadzący do drzwi. Od strony placu Kaczyńskiego dojście alejkami parkowymi z jedną przeszkodą (nawierzchnia na fragmencie koło pomnika to kamienie i podkłady kolejowe). Istnieje możliwość podjazdu pod same drzwi budynku, musi być ona jednak zgłoszona wcześniej do ochrony budynku. Tel 81 466 61 33. Wejście do Centrum Kultury jest możliwe z psem asystującym, pies winien posiadać wymagane oznaczenia i aktualną książeczkę zdrowia z wymaganymi szczepieniami. W Centrum Kultury są oznaczenia kontrastowe na schodach i powierzchniach przeszklonych. W Centrum Kultury nie ma pętli indukcyjnej. W Centrum Kultury nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
Centrum Kultury na chwilę obecną nie oferują stałej możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego oraz asysty dla osób z niepełnosprawnościami. Jednak w przypadku zgłoszenia potrzeby skorzystania z tłumacza języka migowego lub asysty na co najmniej 5 dni roboczych przed planowaną wizytą w Centrum Kultury , zostaną one zapewnione. Zgłoszenie można przesłać za pośrednictwem telefonu numer 81 466 6112, wiadomości sms 602 111 772, poczty elektronicznej na adres ksenia@ck.lublin.pl . W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia, Centrum Kultury przekażą taką informację wraz z uzasadnieniem osobie uprawnionej, wyznaczając możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazując inną formę realizacji przysługujących uprawnień. Informujemy również, że pracownicy Centrum Kultury przeszli szkolenia z zakresu podstaw asysty, pięciu pracowników ukończyło kurs podstawowy Polskiego Języka Migowego, a kolejne osoby są w trakcie kursu.
Kondygnacja pierwsza
Wejście do budynku - Drzwi główne są szerokie – 184 cm i latem otwierają się automatycznie, zimną stosowany jest podwójny system drzwi i wtedy przeszkodą mogą być ciężkie drzwi skrzydłowe. Po otworzeniu jednego skrzydła szerokość przejazdu wynosi 92 cm. Ochrona budynku ma podgląd na drzwi i w razie potrzeby pomaga w pokonaniu przeszkód.
Hol - W holu głównym po prawej stronie w głębi znajduje się szatnia, bliżej środka stanowisko ochrony , po lewej za filarem kasa i winda. Stanowisko ochrony i kasa posiadają wysokie lady - 115 cm.
Toalety - Najbliższa toaleta przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na końcu korytarza na parterze, kolejne na pierwszym piętrze, gdzie można dotrzeć windą (z windy prosto i w lewo, za salą kinowa i schodami). Drzwi zewnętrzne do toalety mają szerokość 97 cm, drzwi wewnętrzne 90 cm.
Sala Widowiskowa - Sala widowiskowa znajduje się na parterze na lewo od drzwi wejściowych, prowadzą do niej bez progowe drzwi o szerokości 98 cm. Widownia ustawiona jest na stopniach o zmiennej wysokości (wysokość od 40 do 50 cm ), Osoba z ograniczeniami ruchu może zająć miejsce w pierwszym rzędzie, podobnie Osoby Głuche, jeśli jest tłumaczenie PJM.
Kawiarnia Centralna, Księgarnia Dosłowna - W korytarzu na wprost wejścia znajduje się po prawej stronie księgarnia, do której prowadzą bezprogowe drzwi o szerokości 100 cm, a po lewej kawiarnia – drzwi o szerokości 97 cm. W kawiarni utrudnieniem są gęsto stojące stoliki oraz zbyt wysoka lada - 115 cm. Drzwi do księgarni i kawiarni są otwarte w czasie pracy tych miejsc.
Wirydarz - Wirydarz znajduje się w korytarzu na wprost wejście głównego po lewej stronie. Aby bez przeszkód dostać się na teren wirydarza na wózku lub z wózkiem należy skierować się do drugiego wejścia za zakrętem w lewo i tam jest podjazd. Drzwi o szerokości 100 cm, Nawierzchnia na wirydarzu to dość równa kostka.
Galerii Biała - Galeria Biała znajduje się na parterze budynku, do wszystkich sal wystawienniczych prowadzą drzwi o szerokości 94 cm otwarte podczas pracy Galerii. Do wirydarza Galerii prowadzą trudne do otworzenia drzwi. Na poziom minus jeden prowadzą schody. Dostęp alternatywny zapewniamy filmem z tej części ekspozycji. Podczas wystaw przestrzeń aranżowana jest każdorazowo, więc czasowo mogą wystąpić utrudnienia będące wynikiem działań artystycznych.
Kondygnacja druga
Na drugą i trzecią kondygnację można dostać się windą, która znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego. Winda ma wymiary 110 cm na 230 cm. W windzie są poręcze. Winda nie posiada lustra na tylnej ścianie. Nie ma komunikatów głosowych w windzie. Są oznaczenie Braillem na przyciskach z piętrami.
Sala Czarna - Sala Czarna znajduje się na wprost windy, prowadzają do niej dwie pary bezprogowych drzwi o szerokości 99 cm. W Sali Czarnej znajduje się parkiet lub podłoga baletowa i stopniowalna widownia (poduszki na podestach bez oparć).
Sala Kinowa - Sala Kinowa znajduje się po lewej stronie od windy prowadzą do niej dwie pary drzwi o szerokości 99 cm. Na Sali kinowej jest stała widownia, zamontowane na stałe fotele, częściowo stopniowalna. Wykorzystywane bywają też duże pufy jako dodatkowe miejsca. Na Sali kinowej jest wykładzina dywanowa, co nieco utrudnia poruszanie się wózkiem.
W Sali Kinowej organizowane są raz w miesiącu seanse, podczas których dźwięk jest możliwie cichy, światło na Sali pozostaje zapalone. Seanse te przeznaczone są do Rodziców z małymi dziećmi, mogą być też ofertą dla osób, które potrzebują specjalnych warunków i ograniczenia bodźców.
Toalety - za salą Kinowa znajdują się toalety przeznaczone dla Osób z Niepełnosprawnością a w toalecie damskiej znajduje się przewijak dla niemowląt.
Sala LTT - Sale prób Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Ruchu znajdują się na pierwszym piętrze. Od windy kierujemy się w lewo , mijamy sale kinową i skręcamy z korytarz naprzeciwko schodów.
Kondygnacja trzecia
Na kondygnacji trzeciej znajdują się biura, pokoje hotelowe i magazyny. Dotrzeć tam można windą, korytarze i drzwi w biurach są wystarczająco szerokie dla przejazdu wózka, w biurach jest wykładzina dywanowa lub wykładzina zmywalna. Pokoje hotelowe nie są przystosowane dla potrzeb osób z Niepełnosprawnością.
Data | Użytkownik | Zmiany | Zapisane wersje |
---|---|---|---|
25-01-2022 11:20 | Lidia Karwan-Kaproń | dodanie dokumenu | Wersja aktualnie wyświetlana |
29-09-2020 12:02 | Lidia Karwan-Kaproń | Zamieszczenie informacji | Zobacz |