Instrukcja obsługi BIP

Biuletyn Informacji Publicznej Jednostek organizacyjnych Miasta Lublin

Instrukcja obsługi BIP

Poniższa instrukcja została opracowana w celu ułatwienia korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Lublin.

Biuletyn Informacji Publicznej funkcjonuje na podstawie następujących aktów prawnych:

 • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1330),
 • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68).

 

Budowa serwisu

Serwis biuletyn.lublin.eu to jeden wspólny BIP dla wszystkich jednostek organizacyjnych miasta Lublin.

 1. Elementy stałe
  1. Nagłówek
   • logo prowadzącego BIP;
   • menu pomocnicze umożliwiające dostosowanie strony do preferencji użytkownika (powiększenie czcionki, wysoki kontrast) oraz zapoznanie się z rejestrem zmian oraz mapą serwisu;
   • wyszukiwarkę umożliwiającą znalezienie w BIP informacji zawierających poszukiwane wyrażenie.
  2. Stopka
   Element stały występujący na wszystkich podstronach biuletynu. Zawiera ona informację o plikach cookies oraz link do polityki prywatności serwisu.
 2. Strona główna biuletynu
  • Strona główna serwisu umożliwia przejście na BIP wybranej jednostki organizacyjnej. W tym celu należy wybrać odpowiednią kategorię z menu z lewej strony lub kliknąć w głównej części serwisu w przycisk "Wyszukaj jednostkę na mapie".
  • W głównej części serwisu znajdują się ostatnio dodane ogłoszenia w biuletynach jednostek organizacyjnych. Zostały one podzielone  na 4 kategorie: ogłoszenia na wolne stanowiska pracy, ogłoszenia, zamówienia publiczne oraz zamówienia wyłączone ze stosowania ustawy PZP.
 3. Biuletyn wybranej jednostki organizacyjnej
  Po odnalezieniu na stronie głównej wybranej jednostki  i kliknięciu  w jej nazwę następuje przejście na dany BIP. Biuletyn każdej jednostki zawiera:
  • Menu przedmiotowe
   Główne menu biuletynu danej jednostki znajduje się z lewej strony.
   Jest to element stały występujący na wszystkich podstronach serwisu. Zawiera ono wyodrębnione działy tematyczne w których są zestawione informacje opublikowane w biuletynie.
  • Główna część serwisu
   Informacje opublikowane w BIP wyświetlane są w centralnej cześć serwisu. Na górze umieszczona jest nawigacja informująca użytkownika w którym miejscu serwisu się znajduje. Opublikowana informacja zawiera tytuł, właściwą treść oraz rejestr zmian dokumentu.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu biuletyn.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.