Wstęp deklaracji
Warsztaty Kultury w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony BIP Warsztatów Kultury w Lublinie.
Data publikacji strony internetowej: 2018-03-15
Data ostatniej aktualizacji: 2021-05-18
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Dokumenty Kontroli wytworzone przez inne podmioty są niedostępne (skany oryginalnych dokumentów) z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych.
- W dokumentacjach umieszczonych na podstronach Ogłoszenia oraz Zamówienia publiczne występują niedostępne załączniki - zdjęcia sprzętów oraz Ridery techniczne zespołów będące częścią procedury zamówień publicznych.
- Do dokumentów, które zawierają niedostępne załączniki - skany oryginalnych dokumentów, dodane zostały dokumenty dostępne - tekstowe.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-11-19. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony BIP Warsztatów Kultury w Lublinie prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Marcelina Gzyl, e-mail: sekretariat@warsztatykultury.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 81 533 0818 lub wysyłając wiadomość tekstową sms 698462541. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba główna Warsztatów Kultury w Lublinie znajduje się na Starym Mieście w kamienicy pod adresem Grodzka 5a oraz 7. Budynki ze względu na zabytkowy charakter nie są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (dwukondygnacyjna kamienica, w której brak jest windy i podjazdów). Chętnie udzielimy wsparcia osobom, które mimo barier zdecydują się odwiedzić Warsztaty Kultury. Nasz zespół został przeszkolony z podstawowych zagadnień związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami.
Szczegółowe informacje dotyczące dostępności architektonicznej Warsztatów Kultury w Lublinie znajdują się na stronie www.warsztatykultury.pl w zakładce "dostępność" znajdującej się w prawym górnym rogu strony. Poniżej Deklaracji dostępności znajduje się dokumentacja fotograficzna budynków z uwzględnieniem ciągu komunikacyjnego prowadzącego od głównego wejścia do poszczególnych pomieszczeń.
Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy Archikatedrze Lubelskiej i są zlokalizowane w odległości 300 metrów od siedziby Warsztatów Kultury. W celu uzyskania informacji o pozostałych miejscach parkingowych w okolicy zapraszamy na stronę www.kopertywmiescie.pl. Ulice lubelskiego Starego Miasta są pokryte nieszlifowaną kostką granitową, dlatego pokonanie odcinka z parkingu może wymagać asysty.
Dojazd do Warsztatów Kultury może być realizowany komunikacją Zarządu Transportu Miejskiego. Najbliższe przystanki to:
- BRAMA KRAKOWSKA 01 [autobusy nr 1, 4, 6, 17, 39, 156, 160, N1, N2],
- BRAMA KRAKOWSKA 03 [autobusy nr 5, 22, 52] – oba przystanki znajdują się przy ul. Lubartowskiej około 270 metrów od Warsztatów Kultury,
- BRAMA KRAKOWSKA 02 [autobusy nr 4, 39, 904, N1, N2],
- BRAMA KRAKOWSKA 04 [autobusy nr 1, 6, 17, 23, 156, 160, 950] – oba przystanki znajdują się przy ul. Królewskiej około 350 metrów od Warsztatów Kultury,
- DWORZEC GŁÓWNY PKS 01 [autobusy nr 1, 2, 4, 5, 6, 17, 18, 22, 29, 31, 32, 34, 39, 52, 57, 150, N2],
- DWORZEC GŁÓWNY PKS 02 [autobusy nr 1, 2, 4, 5, 6, 17, 18, 22, 23, 29, 31, 32, 34, 39, 52, 57, 150, N2] – oba przystanki znajdują się przy al. Tysiąclecia w odległości około 400 – 500 metrów od Warsztatów Kultury.
Wejście do Warsztatów jest możliwe z psem asystującym, jednak osoby niewidome i niedowidzące powinny pamiętać o trudnościach, jakie mogą sprawić schody.
Warsztaty na chwilę obecną nie oferują stałej możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego oraz asysty dla osób niewidomych i niedowidzących. Jednak w przypadku zgłoszenia potrzeby skorzystania z tłumacza języka migowego lub asysty dla osób niewidomych i niedowidzących na co najmniej 5 dni roboczych przed planowaną wizytą w Warsztatach Kultury, zostaną one zapewnione. Zgłoszenie można przesłać za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej, faksu lub złożyć w sekretariacie Warsztatów Kultury. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia, Warsztaty Kultury przekażą taką informację wraz z uzasadnieniem osobie uprawnionej, wyznaczając możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazując inną formę realizacji przysługujących uprawnień.
Warsztaty Kultury prowadzą także Warsztat Fotograficzny, który znajduje się przy ulicy Kowalskiej 3. Do drzwi warsztatu (90 cm szerokości) prowadzą kilkustopniowe, wąskie (na ok. 1m szerokości) schodki. Przestrzeń przed drzwiami jest wąska. W warsztacie znajduje się małe pomieszczenie ciemni fotograficznej do której prowadzi ok 90 cm wejście. W przestrzeni warsztatu fotograficznego nie ma pętli indukcyjnej, nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i niedowidzących.
Toaleta w kamienicy przy Grodzkiej 5a znajduje się na II piętrze i jest toaletą z udogodnieniami (drzwi o szerokości 90cm, poręcze i uchwyty przy misce ustępowej i umywalce).
Toalety w kamienicy przy Grodzkiej 7 znajdują się na I i II piętrze i nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, osób niewidomych lub niedowidzących.
W obu kamienicach nie ma pętli indukcyjnych. W obu kamienicach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i niedowidzących
Data | Użytkownik | Zmiany | Zapisane wersje |
---|---|---|---|
25-11-2021 09:31 | Patrycja Saramak | Aktualizacja podstrony - dostosowanie deklaracji do wytycznych | Wersja aktualnie wyświetlana |
03-09-2021 17:05 | Ewelina Zajączkowska | Zmiana numeru do kontaktu | Zobacz |
30-09-2020 13:43 | Patrycja Saramak | Uzupełnienie informacji dotyczących dostępności architektonicznej | Zobacz |
29-09-2020 15:37 | Patrycja Saramak | Dodanie informacji dotyczących dostępności architektonicznej | Zobacz |