31-05-2019 - Deklaracja dostępności
Miejski Urząd Pracy w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie https://biuletyn.lublin.eu/mup/
Data publikacji strony internetowej: 2018-07-10
Data ostatniej aktualizacji: 2021-05-19
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
- część plików nie jest dostępna cyfrowo, głównie tych opublikowanych przed wejściem w życie Ustawy. Redaktorzy serwisu dokładają wszelkich starań, aby treści umieszczane na stronie były dostępne cyfrowo dla jak najszerszego grona odbiorców.
- mogą pojawić się błędy w semantyce html.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-01-28 Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Oświadczenie ostatnio poddano przeglądowi i aktualizacji dnia: 2023-03-31.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Tomasz Lachowski, mup@mup.lublin.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 81 466 5273. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie prowadzi ogólnodostępne wejście przez drzwi zewnętrzne, do którego prowadzą kilkustopniowe schody. Osoby z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, a także rodzice z wózkami dziecięcymi do budynku mogą wjechać windą zlokalizowaną z boku budynku. Do windy prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich. Obok podjazdu dla wózków, jak i przy wejściu głównym znajduje się dzwonek, za pomocą którego można wezwać pracownika ochrony.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Z holu głównego można dostać się do wszystkich, niezbędnych dla interesantów pomieszczeń. Na parterze są to: Informacja, obsługa osób bezrobotnych i pracodawców, Punkt Kancelaryjny, stanowisko ochrony, sekretariat i gabinety Dyrekcji Urzędu oraz 2 pomieszczenia, w których są toalety. Od pokoju 2 do gabinety Dyrektora Urzędu należy pokonać schody (3 stopnie), można w tym celu skorzystać z pomocy pracowników Urzędu lub schodołaza - taką potrzebę należy zgłosić ochronie urzędu, która powiadomi odpowiednich pracowników Referatu Logistyki Na pierwsze piętro, gdzie znajdują się: Kancelaria, wieloosobowe stanowisko do spraw ochrony danych osobowych, obsługa osób bezrobotnych (świadczenia i rejestracja bezrobotnych),Dział Organizacyjno-Administracyjny oraz 2 pomieszczenia, w których są toalety prowadzą schody oraz winda osobowa. Na drugie piętro, gdzie odbywa się obsługa osób bezrobotnych i pracodawców prowadzą schody oraz winda osobowa. Tam również są 2 pomieszczenia, w których są toalety, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na III piętro, gdzie mieści się księgowość, kadry i Dział Prawny oraz radcy prawni prowadzą jedynie schody. Osoby niepełnosprawne mogą dostać się tam korzystając ze schodołaza. Taką potrzebę należy zgłosić ochronie urzędu, która powiadomi odpowiednich pracowników Referatu Logistyki. Wszystkie ogólnodostępne hole, korytarze i drzwi zlokalizowane na parterze, I i II piętrze są przestronne i posiadają szerokość zapewniającą możliwość poruszania się osobom na wózkach inwalidzkich.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W MUP w Lublinie wdrożono system kolejkowy ułatwiający dostęp do punktów obsługi osób bezrobotnych. W urzędzie dostępny jest tłumacz on-line. Na wyposażeniu urzędu jest również schodołaz..
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Obok budynku MUP w Lublinie znajduje się wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone w bliskim sąsiedztwie podjazdu prowadzącego do windy osobowej
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Przy wejściu do budynku w widocznym miejscu umieszczone są informacje o prawie wstępu z psem asystującym. Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności: budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, itp., a tym samym także do budynku Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Warunkiem wejścia na teren budynku MUP w Lublinie z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku MUP w Lublinie z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego on-line
Koordynator do spraw dostępności
Prezydent Miasta Lublin wydał zarządzenie w sprawie wyznaczenia koordynatora do spraw dostępności Urzędu miasta Lublin i jednostek organizacyjnych miasta Lublin.
16-09-2021 - Informacja o wniosku o zapewnienie dostępności
Informacja o możliwości składania wniosków w sprawie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej i informacyjno- komunikacyjnej
Zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, każdy bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować Miejski Urząd Pracy w Lublinie o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej.
Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić do Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej "wnioskiem o zapewnienie dostępności”
Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:
- Dane kontaktowe wnioskodawcy,
- Wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym,
- Wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą,
- Wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.
Miejski Urząd Pracy w Lublinie odpowie na wniosek w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe Miejski Urząd Pracy w Lublinie niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, i wskazuje termin kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Wnioski o zapewnienie dostępności można składać:
- drogą pocztową na adres:
Miejski Urząd Pracy w Lublinie
ul. Niecała 14
20-080 Lublin
- lub drogą elektroniczną na adres: mup@mup.lublin.pl
- lub poprzez ePUAP: /muplublin/SkrytkaESP
Data | Użytkownik | Zmiany | Zapisane wersje |
---|---|---|---|
31-03-2023 12:28 | Maria Busz | naniesiono zmiany w deklaracji | Zobacz |
27-03-2023 15:08 | Maria Busz | poprawiono datę przeglądu i aktualizacji deklaracji | Zobacz |
16-03-2023 09:52 | Maria Busz | przegląd oświadczenia | Wersja aktualnie wyświetlana |
31-03-2022 12:03 | Maria Busz | przegląd i aktualizacja oświadczenia | Zobacz |
15-02-2022 18:30 | Maria Busz | poprawiono 'literówkę' | Zobacz |
14-10-2021 14:19 | Maria Busz | zmiana wniosków o zapewnienie dostępności (załączonych plików) | Zobacz |
16-09-2021 15:05 | Tomasz Lachowski | Dodanie wniosków o zapewnienie dostępności | Zobacz |
24-05-2021 10:38 | Maria Busz | zmiana daty ostatniej aktualizacji strony | Zobacz |
10-03-2021 12:27 | Maria Busz | opublikowanie raportu o stanie dostępości 1.01.21 | Zobacz |
16-02-2021 13:39 | Maria Busz | dodanie brakującego atrybutu na stronie | Zobacz |
16-02-2021 13:27 | Tomasz Lachowski | Dodano w treści odnośnik do strony | Zobacz |
16-02-2021 13:23 | Tomasz Lachowski | Dodano w treści adres strony | Zobacz |
16-02-2021 12:44 | Maria Busz | Aktualizacja deklaracji | Zobacz |
02-10-2020 11:58 | Maria Busz | dodanie linku do zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin nr 145/9/2020 | Zobacz |
12-08-2020 08:54 | Maria Busz | zmiana daty ostatniej istotnej aktualizacji | Zobacz |