Wstęp deklaracji
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony BIP Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.
Data publikacji strony internetowej: 2018-03-15
Data ostatniej aktualizacji: 2021-05-18
Strona internetowa jest zgodna/częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Oświadczenia majątkowe Marty Kliczki, Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie w latach 2011-2020 są skanami dokumentów w postaci papierowej.
- Dokumenty kontrolne wytworzone przez inne podmioty mogą nie być w części dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych. Są to skany oryginalnych dokumentów.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-11-25. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony BIP Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dorota Baranowska (sekretariat MDK2), e-mail: poczta@mdk2.lublin.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 (81) 53-208-53. W sprawach technicznych można kontaktować się bezpośrednio z Kamilem Jerzykiem, e-mail: kjerzyk@mdk2.lublin.eu. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Pełen dostęp do danych kontaktowych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie znaleźć można na stronie jednostki.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie ul. Bernardyńska 14a 20-950 Lublin
Ogólne
Budynek Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie to XVII-wieczny zabytek znajdujący się przy ul. Bernardyńskiej 14a w Lublinie. Jest to dawny klasztor sióstr Bernardynek usytuowany na wspólnym podwórku z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów w Lublinie.
Lokalizacja
Budynek Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie znajduje się przy ulicy Bernardyńskiej 14a w niedalekim sąsiedztwie Placu Wolności. Budynek sąsiaduje z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie pomiędzy kościołami pw. Nawrócenia św. Pawła a pw. św. Piotra Apostoła.
Dojazd transportem miejskim
Placówka Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie znajduje się blisko przystanków autobusowych na ulicach:
- Plac Wolności (przystanki: PLAC WOLNOŚCI 01 i 02 ok 200m w kierunku ul. Zamojskiej).
- Zamojska (przystanek: ZAMOJSKA 01, 500m w kierunku Placu Wolności).
- Królewska (przystanki BRAMA KRAKOWSKA 02 i 04 ok 300m przez ul. Kozią bądź 400m idąc przez ul. Żmigród).
- Lubartowska (przystanek BRAMA KRAKOWSKA 03, ok. 350m w kierunku Ratusza przy Placu Władysława Łokietka).
Aktualne możliwości dojazdu możesz sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Możesz zapoznać się ze schematami komunikacyjnymi na stronie ZTM oraz z aktualnym rozkładem jazdy w aplikacji "jak dojadę".
Wejście na posesję
Od ulicy Bernardyńskiej zauważysz ok. 5 metrowy podjazd prowadzący do bramy i furtki oddzielający ulicę, chodnik od posesji placówki. Brama i furtka prowadzą na wspólne podwórko, które MDK2 dzieli wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów w Lublinie. Posesja posiada bramę wjazdową otwieraną pilotem i furtkę przeznaczoną dla pieszych. Istnieje możliwość wjazdu każdego auta pod drzwi wejściowe jednak zainteresowany musi taką potrzebę zasygnalizować (telefonicznie, bądź fizycznie znajdując się na podjeździe przed bramą). Sama furtka dla pieszych w godzinach pracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 jest zawsze otwarta.
Wejście do budynku
Placówka posiada dwa osobne wejścia. Oba znajdują się po lewej stronie od bramy (naprzeciwko bocznej fasady Szkoły Vetterów).
- Wejście nr 1 - Jedno z nich znajdujące się bliżej bramy wjazdowej (ok.10 m) jest usytuowane na podwyższeniu, do wejścia którego prowadzi 10 szerokich schodów. Po wejściu przez drzwi pokonując kilka schodów znajdziesz się na I poziomie kondygnacyjnym tuż przy sekretariacie placówki (sala nr 5) w holu tzw. Galerii Renesansowej.
- Wejście nr 2 - Drugie zaś, znajdujące się dalej od bramy wjazdowej (ok. 13 m) usytuowane jest na parterze i jest dostosowane do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Drewniane drzwi wejściowe mają ponad standardową szerokość, dojazd do tych drzwi od ulicy jest bez progów. Po skorzystaniu z tego wejścia odwiedzający nie napotka żadnych barier. Szerokość drzwi wejściowych pozwala na wjazd wózkiem inwalidzkim bez przeszkód. Drzwi oznaczone są znakiem informującym osoby z niesprawnością ruchową. Po wejściu znajdziesz się w holu tzw. Sali Za Wrotami.
Architektura placówki
Po wejściu przez drzwi (wejście nr 2) znajdziesz się na parterze placówki. Znajdziesz tu do dyspozycji osób niepełnosprawnych dwie sale i specjalnie przystosowana łazienka. Ta część zabytkowego budynku jest w pełni przystosowana do funkcjonowania osób na wózkach inwalidzkich i w miarę łatwa dla osób słabowidzących. Wejścia do pomieszczeń są bez progów. A jedna z toalet znajdujących się na tym poziomie przystosowana do korzystania wyżej wymienionych osób.
Większa część budynku usytuowana jest na kilku poziomach połączonych ze sobą wąskim ciągiem schodów. Budynek posiada 3 kondygnacje udostępnione zainteresowanym:
- Na poziomie 1 (parter) znajduje się: hol/Galeria Za Wrotami (miejsce wystawiennicze oraz ciąg komunikacyjny), dwie sale plastyczne oraz dwie łazienki, o których szczegółowo wspominamy wyżej. Poniżej na półpiętrze znajduje się sala muzyczna nr 2.
- Poziom 2 obejmuje hol wystawienniczy zwany Galerią Renesansową pełniący także funkcję komunikacyjną. Znajdziesz tutaj: salę nr 5 (sekretariat placówki), nr 6 (Dyrekcja), nr 7 (Dział Programów) oraz nr 9 (pokój socjalny). Po wejściu przez drzwi wejściowe, po lewej stronie znajdziesz dodatkowo pracownie muzyczne w salach: nr 3 i nr 4.
- Poziom 3 obejmuje największą galerię wystawienniczą, znajdującą się w sali nr 14 (tzw. Galeria im. K.R. Vetterów), a także Galerię na Poddaszu (prowadzi do niej kilkanaście schodów wyżej). Na półpiętrze znajduje się dodatkowo sala nr 10 oraz nr 12 (pracownia taneczna).
Większość pomieszczeń jest udostępniona zwiedzającym w ramach programów edukacyjnych, wystaw i spotkań. Wyjątek stanowi obecnie sala nr 10. Wirtualny spacer po Młodzieżowy Domu Kultury nr 2 w Lublinie
Pozostałe informacje
Budynek jest zabytkiem z XVII wieku, brakuje możliwości dodatkowej komunikacji przy pomocy windy. Placówka nie posiada oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych na schodach i powierzchniach przeszklonych. Goście z niepełnosprawnością odwiedzający nasze galerie przychodzą ze swoimi opiekunami. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie posiadamy komunikatorów głosowych oraz pętli indukcyjnych. W obecnej chwili na miejscu nie ma też możliwości ze skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt, który dołączamy niżej a także o bezpośrednie zasygnalizowanie problemu. Służymy uprzejmie pomocą. Zapraszamy.
Kontakt: Dorota Baranowska (sekretariat MDK2), e-mail: poczta@mdk2.lublin.eu, tel. +48 (81) 53-208-53.
Data | Użytkownik | Zmiany | Zapisane wersje |
---|---|---|---|
25-11-2021 10:10 | Kamil Jerzyk | Aktualizacja treści deklaracji dostępności zgodnie z wytycznymi | Wersja aktualnie wyświetlana |
23-11-2021 12:01 | Kamil Jerzyk | Aktualizacja treści | Zobacz |
23-11-2021 10:14 | Kamil Jerzyk | Aktualizacja treści oraz uzupełnienie treści w samej deklaracji | Zobacz |
10-03-2021 11:07 | Kamil Jerzyk | Aktualizacja dokumentu | Zobacz |
10-03-2021 10:45 | Kamil Jerzyk | aktualizacja nagłówka | Zobacz |
09-03-2021 10:43 | Kamil Jerzyk | Aktualizacja i uzupełnienie deklaracja dostępności placówki MDK2 | Zobacz |
30-09-2020 13:36 | Kamil Jerzyk | Deklaracja dostępności architektonicznej MDK nr 2 w Lublinie | Zobacz |